O firmie


Wstęp


Pomorskie Biuro Finansowe rozpoczynając swoją działalność zajmowało się klasycznie pojmowaną windykacją czyli odzyskiwaniem długów.
Obecnie, będąc jedną z najważniejszych firm naszej branży na  Pomorzu, oferujemy kompleksową obsługę wierzytelności za szczególnym uwzględnieniem zabezpieczenia transakcji handlowych naszych klientów, koncentrując się na działaniach prewencyjnych zapewniających klientom bezpieczeństwo podejmowanych inwestycji.
Dzięki naszemu doświadczeniu udaje nam się zmniejszyć ilość przypadków, w których nasi klienci muszą skorzystać z czasochłonnych procedur windykacyjnych i sądowych o ok. 70%.

Historia PBF 


2000
Narodziny firmy - świadczymy usługi windykacyjne na terenie województwa pomorskiego dla największego PKO Banku Polskiego.

2001
Powstaje dział obsługi przedsiębiorstw, który dbając o poprawę płynności płatniczej przedsiębiorstw zdobywa kolejnych klientów z województwa pomorskiego

2002
Zmiana siedziby firmy wymuszona przez jej intensywny rozwój, przenosimy się na ul. Ludową 8 w Gdańsku - Wrzeszczu, nawiązujemy współpracę z przedsiębiorcami o ugruntowanej pozycji na rynku oferowanych przez nich usług m.in. Cargill (Polska) Sp. z o.o., Provident Polska S.A.
do oferty firmy dochodzą opracowane przez naszych specjalistów nowe usługi m.in: szkolenia dla służb księgowo-finansowych naszych klientów, audyt windykacyjny. czyszczenie bilansu, pakiet kompleksowych rozwiązań "BEZPIECZNY KONTRAKT"

2003
Przekształcamy się w spółkę z o.o oraz zmieniamy politykę firmy - specjalizujemy się

2004-2012

Praca z naszymi stałymi Zleceniodawcami oraz Pozyskiwanie nowych rynków

PBF- Kadry


Podstawowym kapitałem Pomorskiego Biura Finansowego są ludzie. Trzon firmy stanowią prawnicy i doświadczeni negocjatorzy stale podnoszący swoje wiadomości i umiejętności z zakresu skutecznego stosowania prawa, PBF zatrudnia osoby obdarzone kreatywnością i umiejętnością nieschematycznego działania. Rozbudowany system szkoleń PBF pozwala rozszerzać zespół współpracowników w oparciu o predyspozycje charakterologiczne kandydatów, przywiązując nieco mniejszą wagę do doświadczenia zawodowego, niosącego ze sobą przeważnie tzw. "złe nawyki" wyniesione z innych firm. Dlatego też nie obawiamy się inwestować w ludzi.